Smíšený sbor JITRO

Naším domovem je věnné město královny Elišky, Hradec Králové. Věnujeme se hudbě z oblasti profánní i sakrální, z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu našich a zahraničních skladatelů.

Zjisti více o našem sboru

Připravujeme: Hudba nezná hranice, což dokazuje například Evropský festival duchovní hudby, jehož se pravidelně účastníme. A nejinak tak tomu bude díky pozvání od pořadatelů i v této sezóně. Už nyní se na přelom května a června těšíme.

Připravujeme: Opětovné pozvání na festival Sborové slavnosti, které se každoročně konají v našem královském věnném městě v první polovině června, nás nejen těší, ale je zároveň příležitostí pro setkání se soubory od nás a ze zahraničí.

Připravujeme: Pro rok 2020 připravujeme repertoár, který představíme mj. při Sborových slavnostech a také publiku v Malajsii a Singapuru během další koncertní cesty do Asie.

Připravujeme: Svatováclavský koncert se letos uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 v Katedrále sv. Ducha v Hradci Králové. Pro tento rok jsme se rozhodli, že z výtěžku podpoříme Domov sv. Josefa, který pomáhá nemocným s roztroušenou sklerózou.

Připravujeme: Kantáta ke sv. Anežce, kterou jsme zpívali v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě  v rámci oslav 30. výročí svatořečení sv. Anežky, opět zazní 10. října 2020 v Kulturním centru v České Třebové při Mezinárodním varhanním festivalu Zdeňka Pololáníka.

Připravujeme: Adventní čas se nám opět plní nabídkami na koncerty, převážně mimo náš kraj. Posluchačům z našeho města se však zavazujeme, že tento rok alespoň jednou pro hradecké publikum vystoupíme.

Podporuje nás:
         Město Hradec Králové

Podporuje nás:
         Královéhradecký kraj

Podporuje nás:

Adventní koncerty České televize, přímý přenos

Adventní koncerty České televize, přímý přenos

Závěrečný Adventní koncert České televize, 22. prosince 2019, přímý přenos na programu ČT1.

Výročí sv. Anežky České v Chrámu sv. Víta

Výročí sv. Anežky České v Chrámu sv. Víta

Výročí svatořečení sv. Anežky České v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě v přímém přenosu České televize 16. listopadu 2019. (více ...)

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, 7. července 2018, Státní zámek Litomyšl.

Mezinárodní hudební festival, Jinan, Čína

Mezinárodní hudební festival, Jinan, Čína

Účinkování jako hlavní host mezinárodního hudebního festivalu ve východočínském městě Jinan (7 mil. obyvatel), 22. - 29. srpna 2018

Francouzská hudba v katedrálách

Francouzská hudba v katedrálách

Hudba skladatelů jako Louis Vierne (varhaník Chrámu Matky Boží v Paříži) v katedrálách v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi (více ...)

Vystoupení v Senátu

Vystoupení v Senátu

Děkujeme senátoru prof. Malému za nabídku účastnit se na projektu Kulturní léto v Senátu. Videozáznam na YouTube.

Pinokio a Kytice

Pinokio a Kytice

Natáčení hudby skladatele Jana Jiráska k muzikálu Pinokio v režii J. Krofty a k filmu Juraje Jakubiska Kytice.

Premiéra Missa Pastoralis

Premiéra Missa Pastoralis

Světová premiéra oratia soudobého skladatele Jiřího Laburdy pro sóla, sbor a varhany a následně i v orchestrální podobě.

Pražské jaro

Pražské jaro

Vystoupení na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro.

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Předvánoční atmosféra s díly našich i zahraničních autorů.