Smíšený sbor JITRO

Naším domovem je věnné město královny Elišky, Hradec Králové. Věnujeme se hudbě z oblasti profánní i sakrální, z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu našich a zahraničních skladatelů.

Zjisti více o našem sboru

Připravujeme: Není to poprvé, kdy vystoupíme společně s pardubickým sborem Continuo. Tentokrát vás zveme na charitativní koncert do Husova sboru v Pardubicích 27. března 2018.

Připravujeme: Apríl? Ale vůbec ne, 1. dubna 2018 Vás opravdu zveme na provedení Messe Solennelle francouzského skladatele a varhaníka Loiuse Vierna do kostela na Pražském předměstí v Hradci Králové.

Připravujeme: Těšíme se na setkání s ostatními sbory při Festivalu amatérských pěveckých sborů ve Svitavách. 20. a 21. dubna 2018 na již 13. ročníku festivalu.

Připravujeme: I letos se chystáme a těšíme na Evropský festival duchovní hudby Šumava - Bayerischer Wald, který se koná v druhé polovině května 2018.

Připravujeme: S pražským sborem Orfej vystoupíme společně v sobotu 16. června 2018 v Hradci Králové a 17. června 2018 v Praze.

Připravujeme: Rozhodli jste se navštívit závěrečný koncert mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl? Skvělé! Tak to se 7. července 2018 uvidíme!

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, 7. července 2018, Státní zámek Litomyšl.

Francouzská hudba v katedrálách

Francouzská hudba v katedrálách

Hudba skladatelů jako Louis Vierne (varhaník Chrámu Matky Boží v Paříži) v katedrálách v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi (více zde)

Vystoupení v Senátu

Vystoupení v Senátu

Děkujeme senátoru prof. Malému za nabídku účastnit se na projektu Kulturní léto v Senátu. Videozáznam na YouTube.

Pinokio a Kytice

Pinokio a Kytice

Natáčení hudby skladatele Jana Jiráska k muzikálu Pinokio v režii J. Krofty a k filmu Juraje Jakubiska Kytice.

Premiéra Missa Pastoralis

Premiéra Missa Pastoralis

Světová premiéra oratia soudobého skladatele Jiřího Laburdy pro sóla, sbor a varhany a následně i v orchestrální podobě.

Pražské jaro

Pražské jaro

Vystoupení na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro.

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Předvánoční atmosféra s díly našich i zahraničních autorů.

Filharmonie Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové

Projekty s Filharmonií Hradec Králové