Pozvání na benefiční Svatováclavský koncert

Vážení přátelé, naši milí příznivci,

srdečně Vás zveme na benefiční koncert našeho sboru a pěveckého sboru Daneťáček. Uskuteční se v pátek 30. září 2022 v Městské hudební síni v Hradci Králové od 18 hodin. Minimální vstupné je 100 Kč, většinu výtěžku z koncertu darujeme Mateřské škole, základní škole a střední škole Daneta, s.r.o.

Přijďte udělat radost sobě, nám i všem dětem.

 

 

Je jedním ze zadních představitelů zástavské hudební scény. Svou kariéru započal u místních božích muk, kde vedl pobožnosti za účasti až několika lidí. V průběhu tohoto slibného začátku se zhostil takových projektů jako například nácviku písně Mária, Mária…. nebo provedení jednohlasých loretánských litanií v úpravě "ne-unisono". Dosud sice nezískal žádnou cenu na mezinárodních prestižních soutěžích, avšak osobitost jeho hudebního projevu i svědomitost, se kterou k nácviku skladeb přistupuje, napovídá, že v budoucnosti ani žádnou nezíská. Václav Metoděj Uhlíř je již ve svém nezralém věku velkou nadějí zástavského hudebního života a jeho úspěchy již nyní přesahují hranice této osady.

Zástava = osada na pomezí katastrálních území Bohumilče a Újezdu u Sezemic, čítající 19 domů a 38 obyvatel. Osada leží při jižní hranici královéhradeckého kraje a je obklopena lesy a bažinami.