Zveme Vás na krásnou předvánoční hudbu do Třebechovic p. O., Týniště n. O. a k obrazovkám České televize

Adventní koncerty patří mezi tradici, která každoročně plní náš předvánoční čas. Snažíme se vystupovat zejména v Hradci Králové a blízkém okolí.

Letos se s námi můžete setkat:

1. prosince 2019 – Třebechovice pod Orebem, Evangelický kostel, od 16 hodin

8. prosince 2019 – Týniště nad Orlicí, Kostel sv. Mikuláše, od 16 hodin

22. prosince 2019 – přímý přenos ČT1, Adventní koncerty České televize, od 17:30

24. prosince 2019 – Hradec Králové, Kostel Božského srdce Páně, Půlnoční mše

Je jedním ze zadních představitelů zástavské hudební scény. Svou kariéru započal u místních božích muk, kde vedl pobožnosti za účasti až několika lidí. V průběhu tohoto slibného začátku se zhostil takových projektů jako například nácviku písně Mária, Mária…. nebo provedení jednohlasých loretánských litanií v úpravě "ne-unisono". Dosud sice nezískal žádnou cenu na mezinárodních prestižních soutěžích, avšak osobitost jeho hudebního projevu i svědomitost, se kterou k nácviku skladeb přistupuje, napovídá, že v budoucnosti ani žádnou nezíská. Václav Metoděj Uhlíř je již ve svém nezralém věku velkou nadějí zástavského hudebního života a jeho úspěchy již nyní přesahují hranice této osady.

Zástava = osada na pomezí katastrálních území Bohumilče a Újezdu u Sezemic, čítající 19 domů a 38 obyvatel. Osada leží při jižní hranici královéhradeckého kraje a je obklopena lesy a bažinami.