Zprávy a akce > Sborové předprázdninové posezení

Sborové předprázdninové posezení

V tento čtvrteční termín bychom obvykle počítali se sborovou zkouškou, poslední před začátkem prázdnin. Rozhodli jsme se však využít ho pro tradiční setkání na konec školního roku. A tak se sbor sešel, už podruhé, na zahradě u Vaňkových, aby si na závěr sezóny užil svoji „zahradní slavnost“: jídlo a pití z vlastních zdrojů, volnou zábavu včetně společenských her, jako je petanque, kubb nebo stolní fotbálek. Pozornost přitahovaly i donesené staré sborové kroniky, jež představovaly další vděčný zdroj zábavy, ale také informací pro novější členy sboru.

     Rodina Káti Vaňkové nám poskytla příjemné venkovní i vnitřní prostředí a prokázala ohromnou laskavost a pochopení. Večer plynul ve veselém duchu, až kolem půlnoci teprve došlo na zpěv. A ukázalo se, že Vaňkovi mají stejně tolerantní a chápavé sousedy, jako jsou oni sami…

     Bylo ale potřeba myslet i na to, že následoval pracovní den, takže jsme se průběžně po jednotlivcích rozcházeli během večera. Přesto byla kolem půlnoci přítomna ještě téměř třetina sboru, což dokládá, že se nám sešlost vydařila a kolektiv byl náležitě utužen.

     Tři členové sboru se na cestě od Vaňkových ještě zastavili na tradičním divadelním festivalu, který v Hradci probíhá už léta poslední červnový týden.

      Bylo to krásné… a bylo toho dost. Káťo, děkujeme!