Zprávy a akce > Adventní zpívání 2018

Adventní zpívání 2018

Každoroční série tzv. Adventního zpívání jsme se letos zúčastnili i my. Dějištěm tohoto cyklu je královéhradecký kostel Českobratrské církve evangelické, do něhož si mohou návštěvníci každou adventní neděli v podvečer přijít poslechnout především některé hradecké sbory.

Neděle 2. prosince 2018 patřila žákům ze Základní školy v Praskačce a nám. Navzdory vytrvalému dešti děti srdnatě předvedly svůj program před kostelem. V samotném závěru jsme se k nim přidali s částí světoznámé vánoční písně Tichá noc.

Následoval náš samostatný koncert v kostele, uvedený sympatickým panem farářem. Na vystoupení jsme se těšili už jen proto, že v samotném Hradci Králové jsme letos ještě adventní koncert neměli.

Základ našeho programu tvoří osvědčený repertoár, průběžně doplňovaný a obměňovaný. Nestojí na klasických koledách, které v těchto dnech slýcháme doslova všude, ale mj. i na upravených opusech starých kancionálů, které jsou pro návštěvníky příjemnou a opakovaně velmi oceňovanou změnou. Posluchači až bouřlivě reagují na už několik let uváděnou úpravu středověké anglické vánoční písně Gaudete a mezi velmi oblíbené skladby se zařadily i dvě romantické vánoční písně s klavírním doprovodem, jež máme v nabídce od loňského roku.

Podle reakcí početného publika se dá usuzovat, že nedělní podvečer jsme zpříjemnili nejen sobě, ale i všem, kteří přes nevlídné počasí adventní zpívání navštívili.

"Byl to opravdu velký zážitek. Nikdy jsem Váš sbor neslyšel a hned napoprvé to bylo super. Ještě jednou díky." Jiří Holcman

Přílohy  (1)

AdventniZpivani2018baner.pdf

Plakát koncertu v Hradci Králové, soubor PDF