Zprávy a akce

Rádi se dělíme o radost z hezké hudby a poctivé práce. Jsme věrni našemu městu a okolí, a to i když vystupujeme v jiných městech naší krásné země i za jejími hranicemi. Věnujeme se hudbě z oblasti profánní i sakrální, z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu našich a zahraničních skladatelů.

Připravujeme: Hudba nezná hranice, což dokazuje například Evropský festival duchovní hudby, jehož se pravidelně účastníme. A nejinak tak tomu mělo být i v této sezóně. Letošní ročník byl však kvůli omezením zrušen. Už nyní se těšíme na příští ročník.

Připravujeme: Opětovné pozvání na festival Sborové slavnosti, které se každoročně konají v Hradci Králové v první polovině června, nás těší. Je to příležitost pro setkání se soubory od nás i ze zahraničí. Letošní ročník byl z důvodu pandemie přesunut na říjen.

Připravujeme: Svatováclavský koncert se letos uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 v Katedrále sv. Ducha v Hradci Králové. Pro tento rok jsme se rozhodli, že z výtěžku podpoříme Domov sv. Josefa, který pomáhá nemocným s roztroušenou sklerózou.

Připravujeme: Kantáta ke sv. Anežce, kterou jsme zpívali v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě  v rámci oslav 30. výročí svatořečení sv. Anežky, opět zazní 10. října 2020 v Kulturním centru v České Třebové při Mezinárodním varhanním festivalu Zdeňka Pololáníka.

Připravujeme: Adventní čas se nám opět plní nabídkami na koncerty, převážně mimo náš kraj. Posluchačům z našeho města se však zavazujeme, že i tento rok alespoň jednou pro hradecké publikum vystoupíme.

Připravujeme: Sérii adventních vystoupení zahájíme o 1. adventní neděli 29. listopadu 2020 koncertem v kostele na Novém Hradci Králové. Plníme tak slib svým věrným posluchačům a vystoupíme s předvánočním programem v našem domovském městě.

Připravujeme: Nemálo Čechů řadí mezi vánoční tradice také koncerty České mše vánoční J. J. Ryby. S Komorní filharmonií Pardubice a sborem Continuo Vás zveme do Domu hudby v Pardubicích 14., 15. a 16. prosince 2020 vždy od 19 hodin.

Připravujeme: S radostí jsme přijali pozvání do kostela sv. Maří Magdalény ve Včelákově, okr. Chrudim, abychom přispěli k pohodové vánoční atmosféře koncertem 20. prosince 2020 od 16 hodin. Těšíme se na Vás o 4. adventní neděli ve Včelákově.

Podporuje nás:
         Město Hradec Králové

Podporuje nás:
         Královéhradecký kraj

Podporuje nás:

Seřaď podle:
Data zveřejnění

54 záznamů / záznamy 1 - 25

1 2 3 ... 3