Smíšený sbor JITRO

Naším domovem je věnné město královny Elišky, Hradec Králové. Věnujeme se hudbě z oblasti profánní i sakrální, z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu našich a zahraničních skladatelů.

Zjisti více o našem sboru

Blíží se: Není to poprvé, kdy vystoupíme společně s pardubickým sborem Continuo. Tentokrát vás zveme na charitativní koncert pro Eriku do Husova sboru v Pardubicích dne 27. března 2018 od 19 hodin.

Blíží se: Apríl? Ale vůbec ne, 1. dubna 2018 Vás opravdu zveme na provedení Messe Solennelle francouzského skladatele a varhaníka Loiuse Vierna do kostela na Pražském předměstí v Hradci Králové.

Připravujeme: Těšíme se na setkání s ostatními sbory při Festivalu amatérských pěveckých sborů ve Svitavách 20. a 21. dubna 2018 na již 13. ročníku festivalu.

Připravujeme: I letos se chystáme a těšíme na Evropský festival duchovní hudby Šumava - Bayerischer Wald, který se koná v druhé polovině května 2018.

Připravujeme: S pražským sborem Orfej vystoupíme společně v sobotu 16. června 2018 v Hradci Králové a 17. června 2018 v Praze.

Připravujeme: Rozhodli jste se navštívit závěrečný koncert mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl? Skvělé! Tak to se 7. července 2018 uvidíme!

Připravujeme: Východočínské město Jinan má 7 miliónů obyvatel a každoročně pořádá mezinárodní festival, kam zvou soubory ze všech koutů světa. Těšte se, Českou republiku reprezentujeme my a rádi se v srpnu podělíme o zážitky.

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, 7. července 2018, Státní zámek Litomyšl.

Francouzská hudba v katedrálách

Francouzská hudba v katedrálách

Hudba skladatelů jako Louis Vierne (varhaník Chrámu Matky Boží v Paříži) v katedrálách v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi (více zde)

Vystoupení v Senátu

Vystoupení v Senátu

Děkujeme senátoru prof. Malému za nabídku účastnit se na projektu Kulturní léto v Senátu. Videozáznam na YouTube.

Pinokio a Kytice

Pinokio a Kytice

Natáčení hudby skladatele Jana Jiráska k muzikálu Pinokio v režii J. Krofty a k filmu Juraje Jakubiska Kytice.

Premiéra Missa Pastoralis

Premiéra Missa Pastoralis

Světová premiéra oratia soudobého skladatele Jiřího Laburdy pro sóla, sbor a varhany a následně i v orchestrální podobě.

Pražské jaro

Pražské jaro

Vystoupení na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro.

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Předvánoční atmosféra s díly našich i zahraničních autorů.

Filharmonie Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové

Projekty s Filharmonií Hradec Králové