Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Koncert v Hradci Králové – Česká mše vánoční

21. 12. 2022, 18:00

Část našeho sboru se přidá ke Smíšenému pěveckému sboru SMETANA se sbormistrem Janem Jiráčkem a Královéhradeckým komorním orchestrem a společně provedeme Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Podrobnosti

Datum:
21. 12. 2022
Čas:
18:00

Pořadatel

Smíšený pěvecký sbor SMETANA

Místo konání

Evangelický kostel v Hradci Králové
Nezvalova 529/1
Hradec Králové, 50003 Česká republika
+ Google Mapa

Je jedním ze zadních představitelů zástavské hudební scény. Svou kariéru započal u místních božích muk, kde vedl pobožnosti za účasti až několika lidí. V průběhu tohoto slibného začátku se zhostil takových projektů jako například nácviku písně Mária, Mária…. nebo provedení jednohlasých loretánských litanií v úpravě "ne-unisono". Dosud sice nezískal žádnou cenu na mezinárodních prestižních soutěžích, avšak osobitost jeho hudebního projevu i svědomitost, se kterou k nácviku skladeb přistupuje, napovídá, že v budoucnosti ani žádnou nezíská. Václav Metoděj Uhlíř je již ve svém nezralém věku velkou nadějí zástavského hudebního života a jeho úspěchy již nyní přesahují hranice této osady.

Zástava = osada na pomezí katastrálních území Bohumilče a Újezdu u Sezemic, čítající 19 domů a 38 obyvatel. Osada leží při jižní hranici královéhradeckého kraje a je obklopena lesy a bažinami.