Smíšený sbor JITRO

Naším domovem je věnné město královny Elišky, Hradec Králové. Věnujeme se hudbě z oblasti profánní i sakrální, z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu našich a zahraničních skladatelů.

Zjisti více o našem sboru

Připravujeme: Svatováclavský benefiční koncert v Chrámu sv. Ducha v Hradci Králové je odpovědí na žádosti o další vystoupení v našem městě a též uskutečněním plánu na tradici benefičních vystoupení. 26. září 2019 od 17 hodin podpoříme školu pro zrakově postižené.

Připravujeme: Symbolické propojení bývalého "západního Německa" a "východního bloku" to je naše podzimní koncertní cesta do Německa u příležitosti oslav 30. výročí od pádu Berlínské zdi v listopadu 2019.

Připravujeme: Adventní koncerty patří mezi tradici, která každoročně plní náš adventní čas. Snažíme se vystupovat zejména v Hradci Králové a blízkém okolí. Již od dubna máme letos časový plán téměř naplněný. Těšíme se nejen na posluchače v Třebechovicích p.O. či Týništi n.O., ale i na diváky České televize.

Připravujeme: Již nyní připravujeme provedení Requiem, které Wolfgang Amadeus Mozart už nestihl ve svých 36 letech dokončit. Na projektu spolupracujeme s hudebníky z různých částí naší země.

Připravujeme: Pro rok 2020 připravujeme repertoár, který představíme mj. při Sborových slavnostech a také publiku v Malajsii a Singapuru během další koncertní cesty do Asie.

Podporuje nás:
         Město Hradec Králové

Podporuje nás:

Strana nenalezena (nebo je nutné přihlášení)

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl

Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, 7. července 2018, Státní zámek Litomyšl.

Mezinárodní hudební festival, Jinan, Čína

Mezinárodní hudební festival, Jinan, Čína

Účinkování jako hlavní host mezinárodního hudebního festivalu ve východočínském městě Jinan (7 mil. obyvatel), 22. - 29. srpna 2018

Francouzská hudba v katedrálách

Francouzská hudba v katedrálách

Hudba skladatelů jako Louis Vierne (varhaník Chrámu Matky Boží v Paříži) v katedrálách v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi (více zde)

Vystoupení v Senátu

Vystoupení v Senátu

Děkujeme senátoru prof. Malému za nabídku účastnit se na projektu Kulturní léto v Senátu. Videozáznam na YouTube.

Pinokio a Kytice

Pinokio a Kytice

Natáčení hudby skladatele Jana Jiráska k muzikálu Pinokio v režii J. Krofty a k filmu Juraje Jakubiska Kytice.

Premiéra Missa Pastoralis

Premiéra Missa Pastoralis

Světová premiéra oratia soudobého skladatele Jiřího Laburdy pro sóla, sbor a varhany a následně i v orchestrální podobě.

Pražské jaro

Pražské jaro

Vystoupení na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro.

Adventní koncerty

Adventní koncerty

Předvánoční atmosféra s díly našich i zahraničních autorů.

Filharmonie Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové

Projekty s Filharmonií Hradec Králové