Zúčastníme se soutěže Choralia Praha

Milí přátelé,

jaro je před námi, sborové soustředění za námi, není na co čekat. Rozhodli jsme se jít s kůží na trh a vyzkoušet po dlouhé době, co v nás je. 😊 Přihlásili jsme se na 63. ročník celostátní přehlídky sborů dospělých Choralia Praha, který se uskuteční v sobotu 26. března 2022 v kostele svatých Šimona a Judy v Praze.

Bude to velké dobrodružství, velké nervy, ale hlavně doufáme velký zážitek. Držte nám palce a myslete na nás, dáme vědět, jak to s námi dopadlo. 😊

Je jedním ze zadních představitelů zástavské hudební scény. Svou kariéru započal u místních božích muk, kde vedl pobožnosti za účasti až několika lidí. V průběhu tohoto slibného začátku se zhostil takových projektů jako například nácviku písně Mária, Mária…. nebo provedení jednohlasých loretánských litanií v úpravě "ne-unisono". Dosud sice nezískal žádnou cenu na mezinárodních prestižních soutěžích, avšak osobitost jeho hudebního projevu i svědomitost, se kterou k nácviku skladeb přistupuje, napovídá, že v budoucnosti ani žádnou nezíská. Václav Metoděj Uhlíř je již ve svém nezralém věku velkou nadějí zástavského hudebního života a jeho úspěchy již nyní přesahují hranice této osady.

Zástava = osada na pomezí katastrálních území Bohumilče a Újezdu u Sezemic, čítající 19 domů a 38 obyvatel. Osada leží při jižní hranici královéhradeckého kraje a je obklopena lesy a bažinami.