Šumava – Bayerischer Wald opět po roce

O víkendu 3. a 4. června 2017 vystupujeme na již 21. ročníku Festivalu duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald a to i díky podpoře od města Hradec Králové.

Rádi Vás uvítáme na některém z našich koncertů:

  • 3. června 2017 od 19 hodin – Nezamyslice, kostel Nanebevzetí Panny Marie
  • 4. června 2017 od 11:30 – Janovice nad Úhlavou,  kostel sv. Jana Křtitele

Příští sezónu zahájíme Svatováclavským koncertem 28. září 2017 v Rokytnici v Orlických horách.

Je jedním ze zadních představitelů zástavské hudební scény. Svou kariéru započal u místních božích muk, kde vedl pobožnosti za účasti až několika lidí. V průběhu tohoto slibného začátku se zhostil takových projektů jako například nácviku písně Mária, Mária…. nebo provedení jednohlasých loretánských litanií v úpravě "ne-unisono". Dosud sice nezískal žádnou cenu na mezinárodních prestižních soutěžích, avšak osobitost jeho hudebního projevu i svědomitost, se kterou k nácviku skladeb přistupuje, napovídá, že v budoucnosti ani žádnou nezíská. Václav Metoděj Uhlíř je již ve svém nezralém věku velkou nadějí zástavského hudebního života a jeho úspěchy již nyní přesahují hranice této osady.

Zástava = osada na pomezí katastrálních území Bohumilče a Újezdu u Sezemic, čítající 19 domů a 38 obyvatel. Osada leží při jižní hranici královéhradeckého kraje a je obklopena lesy a bažinami.